108 naljepnica

Tijekom cijele godine svakodnevno radi ured Udruge 108. brigade ZNG RH koji se nalazi u Slavonskom Brodu na adresi Stjepana Marjanovića 2, u prostorima Doma Udruge HVIDR-a, gdje članovi udruge mogu dobiti administrativno-pravnu pomoć. Udruga također organizira redovita druženja te sportska natjecanja.

SIJEČANJ:
Organiziran odlazak na obilježavanje VRA „Širinci 92."

Prijavljeno je više natječaja za sufinanciranje rada udruge (Ministarstvo hrvatskih branitelja, Brodsko- posavska županija,grad Slavonski Brod, općine BPŽ).

VELJAČA:
Predstavnici Udruge 108. brigade ZNG RH na nazočili na obilježavanju 85. obljetnice sibinjskih i vrbsko-ruščičkih žrtava.

TRAVANJ:
31. obljetnica tragičnog stradavanja pripadnika 108. brigade ZNG RH u hladnoj rijeci Savi.

Sjećanje na poginule hrvatske vitezove s područja Općine Slavonski Šamac.

SVIBANJ:
Svečano obilježavanje 29. obljetnice veličanstvene VRO "BLJESAK".

Član Udruge Krunoslav Zadravec dobio javnu nagradu, tj uručeno mu je javno priznanje „Grb grada Slavonskog Broda“.

LIPANJ:
18. Ultramaraton u dužini 108 km Ovčara - Vukovar - Slavonski Brod ,,108 kilometara za 108. brigadu".

Tradicionalna biciklijada "108. ide dalje....", Svečano obilježavanje 32. obljetnice osnutka 108. brigade ZNG RH. Obilježeno sjećanje na poginulu djecu u Slavonskom Brodu „Mali križ-velika žrtva“.

Predsjednik Zoran Milanović je primio vodstvo Udruge povodom osnutka 108. brigade ZNG RH. U Gromačniku je održan memorijalni malonogometni turnir pod nazivom „Damir i Miro“.

SRPANJ:
Obilježena 32. obljetnica pogibije hrvatskih branitelja iz Donje Vrbe.

Sudjelovali na obilježavanju dana općine Velika Kopanica – polaganje vijenaca, svečana sjednica Općinskoga vijeća.

Predstavnici Udruge nazočili su 28. Memorijalu hrvatskih žrtava Domovinskog rata „Trnjani 2023.“

KOLOVOZ:
Dan pobjede, Dan domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja 2023. - Slavonski Brod

26. Obljetnica VRO ,,Oluje'' u Kninu.

Obilježena obljetnica smrti Ivana Ostojčića – Badela u Prnjavoru.

Predstavnici Udruge 108. brigade ZNG RH sudjelovali su u Grebnicama (BiH) na obilježavanju 31. obljetnice „Lijeskovac 92“

RUJAN:
Članovi Udruge 108. brigade ZNG RH Slavonski Brod među kojima su i naši aktivni članovi Drago Mašić, Svetozar Valjetić, Josip Petrović, Mladen Bebek, Antun Drčelić, Mirjana Cvitković i predsjednica Paula Vdovjak dana 8. rujna 2023.g. u mjestu Udbina na zid sjećanja postavili su ploče u spomen obljetnice pogibije najviše branitelja iz 108. brigade ZNG RH Slavonski Brod.

Dan hrvatskih branitelja Brodsko-posavske županije -15. i 16. rujna 2023.

Članovi udruge 108. brigade ZNG RH prisustvovali su obilježavanju dana Općine Brodski Stupnik.

Udruga 108. brigade ZNG RH 13. rujna 2023. godine svečano je obilježila 32. obljetnicu oslobađanja vojno-skladišnog objekta Šištat u Gromačniku.

Udruga 108. brigade ZNG RH 15. rujna 2023. godine svečano je obilježila 32. obljetnicu oslobađanja vojno-skladišnog objekta Gaj u Bukovlju.

LISTOPAD:
Obilježena 31. obljetnica pada Bosanskog Broda i Bosanske Posavine.

Članovi 108 brigade 15. rujna 2023. godine prisustvovali su na 32. obljetnici oslobađanja vojnih objekata i osnutka 122. br. HV Đakovo.

U studenom i prosincu članovi Udruge nisu prisustvovali na događanjima ni obilježavanju datuma iz Domovinskog rata.

Ured Udruge radi svaki dan od 8-16h, te su bili bazirani na administrativne poslove i pripremanju plana rada i izvješća za 2024. godinu.

Provedeni projekti:

Ministarstvo hrvatskih branitelja- „Pomoć braniteljima tijekom epidemije“ kn

Grad Slavonski Brod - „108. Ide dalje“- 3.000,00 kuna

Brodsko-posavska županija - 108. ide dalje (Zajedno u ratu, zajedno u miru)“

Općina Bebrina - „Redovite aktivnosti Udruge“

Općina Slavonski Šamac - „Aktivnosti Udruge“

Općina Velika Kopanica - „Branitelji u ratu i miru“

Općina Brodski Stupnik - „Aktivnosti u obavljanju djelatnosti kulture“

Općina Gornja Vrba - „Obilježavanje obljetnica Domovinskog rata“

Općina Gundinici- „Branitelji u ratu i miru“

Općina Oprisavci- „Branitelji u ratu i miru“

Predsjednica Udruge 108. brigade ZNG RH, PAULA VDOVJAK