Beric Zeljko 1Ovim putem javljamo tužnu vijest da nas je u nedjelju 7. lipnja 2020.g. u 59. godini života napustio još jedan domoljub i hrvatski vitez, ŽELJKO BERIĆ iz Tomice, dragovoljac Domovinskog rata, bivši pripadnik 108. brigade ZNG Slavonski Brod.

Posljednji ispraćaj našeg brata po oružju, biti će na u utorak, 9. lipnja 2020. u 13:30 sati Mjesnom groblju u Podvinju.

Hvala ti na svemu i laka ti bila hrvatska gruda koju si neizmjerno volio! Počivao u miru Božjem!

Marinic DragoOvim putem javljamo tužnu vijest da nas je u subotu 6. lipnja 2020.g. u 56. godini života napustio još jedan domoljub i hrvatski vitez, DRAGO (MIĆA) MARINIĆ iz Gundinaca, dragovoljac Domovinskog rata, bivši pripadnik "Vražje čete" 108. brigade ZNG Slavonski Brod.

Posljednji ispraćaj našeg brata po oružju, biti će na u ponedjeljak, 8. lipnja 2020. u 14:00 sati Mjesnom groblju u Gundincima.

Bjako MarinkoDana 4. lipnja 2020. na Gradskom groblju u Slavonskom Brodu na vječni počinak ispratili smo MARINKA BRAJKA, dragovoljca Domovinskoga rata, HRVI, pripadnika 108. brigade ZNG RH.

Počasna straža, počasni plotun, hrvatska zastava, himna RH... Mogli bismo reći - uobičajena svakodnevna slika naših groblja.

U ovom slučaju, zapravo kao i uvijek kad se čovjek rađa i kada umire, ipak je riječ o posebnom događaju jer te događaje svojim životom obilježavaju ljudi. A Marinko je bio čovjek. U Domovinskom ratu ranjenog tijela i ranjene duše. Tijela i duše što su ih nove poslijeratne rane razdirale i pekle možda i više i jače nego one ratne.

Marinko Brajko se s nepunih 16 godina s puškom u ruci stavio na branik Domovine. Nije napunio ni punih 18 godina kada je otišao braniti svoju rodnu Hercegovinu. Marinko, hvala ti na svemu i počivaj u miru Božjem!

Petrak Nikola1Ovim putem javljamo tužnu vijest da nas je 4. svibnja 2020.g. u 50. godini života napustio još jedan domoljub i hrvatski vitez, NIKOLA PETRAK iz Donjih Andrijevaca, dragovoljac Domovinskog rata, bivši pripadnik 108. brigade ZNG Slavonski Brod.

Posljednji ispraćaj našeg brata po oružju, biti će na Mjesnom groblju u Donjim Andrijevcima u uz nazočnost članova obitelji.

Juzbasic Mijo1Ovim putem javljamo tužnu vijest da nas je 2. svibnja 2020.g. u 72. godini života napustio još jedan domoljub i hrvatski vitez, MIJO JUZBAŠIĆ iz Slavonskog Broda, dragovoljac Domovinskog rata, bivši pripadnik 108. brigade ZNG Slavonski Brod.

Posljednji ispraćaj našeg brata po oružju, biti će na Gradskom groblju u Slavonskom Brodu uz nazočnost članova obitelji.

Zukanovic Fuad1Ovim putem javljamo tužnu vijest da nas je 29. travnja 2020.g. u 75. godini života napustio još jedan domoljub i hrvatski vitez, FUAD ZUKANOVIĆ iz Slavonskog Broda, dragovoljac Domovinskog rata, bivši pripadnik 108. brigade ZNG Slavonski Brod.

Zivic MatoOvim putem javljamo tužnu vijest da nas je 23. travnja 2020.g. u 48. godini života napustio još jedan domoljub i hrvatski vitez, MATO ŽIVIĆ iz Sredanaca, dragovoljac Domovinskog rata, bivši pripadnik 108. brigade ZNG Slavonski Brod.

Posljednji ispraćaj našeg brata po oružju, biti će na Mjesnom groblju u Sredancima uz nazočnost članova obitelji.

PoginuliDana 6. travnja 1992.g izvedena je jedna od najsloženijih operacija tijekom Domovinkog rata, koju jedna vojna postrojba izvodi u ratnim djelovanjima.

Tog kobnog dana, 108. brigade ZNG RH je prvi puta kompletna izvršila prelazak rijeke Save na drugu obalu, a na nekim dijelovima i pod vatrom u blizini neprijateljskih linija.

Jedan dio brigade išao je preko Savskog mosta koji spaja dva grada, Slavonski i Bosanski Brod gdje je crta bojišnice bila stotinjak metara od mosta. Drugi dio je išao pješice preko visećeg mosta kojim se sa ceste između Slavonskog Broda i Migalovaca ulazi u rafineriju u Bosanskom Brodu dok je treći dio rijeku forsirao čamcima.

Tom se prilikom izvrnuo jedan čamac i smrtno su stradali pripadnici 108. brigade ZNG RH Anđelko Barač, Davor Bernardić, Dražen Bukvić, Marko Jelinić, Zvonimir Kvesić, Gojko Lauc, Zoran Seferović i civilma osoba Ilija Jozić, koji je upravljao čamcem. Vjeran Štiglić je jedini preživjeli bojovnik koji se u ovoj tragediji nadljudskim naporima uspio spasiti.

I ove smo godine čuvajući uspomenu na naše suborce upalili svijeće kod Velike krivine uz rijeku Savu na mjestu tragičnog stradavanja naših suboraca.

Svijeće su upalili i obišli mjesto utapanja Goran Kljufas predsjednik UDVDR Slavonski Brod i član izvršnog odbora i administrativni tajnik Udruge 108. brigade ZNG RH Luka Pongračić, pridržavajući se svih mogućih preventivnih mjera zaštite i uputa Stožera Civilne zaštite, u svezi pandemije zarazne bolesti COVID-19.

Matijevic Dragan1Ovim putem javljamo tužnu vijest da nas je u 55. godini života napustio još jedan domoljub i hrvatski vitez, DRAGAN MATIJEVIĆ iz Slavonskog Broda, dragovoljac Domovinskog rata, bivši pripadnik 108. brigade ZNG RH.

Posljednji ispraćaj našeg brata po oružju, biti će u subotu 14. ožujka 2020. u 13:00 sati na Gradskom groblju u Slavonskom Brodu.

Manjkas Zarko

Sostarec Miroslav1Ovim putem javljamo tužnu vijest da nas je u 66. godini života napustio još jedan domoljub i hrvatski vitez, MIROSLAV ŠOŠTAREC iz Garčina, dragovoljac Domovinskog rata, bivši pripadnik 108. brigade ZNG Slavonski Brod.

Posljednji ispraćaj našeg brata po oružju, biti će u petak 21. veljače 2020. u 13:00 sati na Mjesnom groblju u Garčinu.