Bjako MarinkoDana 4. lipnja 2020. na Gradskom groblju u Slavonskom Brodu na vječni počinak ispratili smo MARINKA BRAJKA, dragovoljca Domovinskoga rata, HRVI, pripadnika 108. brigade ZNG RH.

Počasna straža, počasni plotun, hrvatska zastava, himna RH... Mogli bismo reći - uobičajena svakodnevna slika naših groblja.

U ovom slučaju, zapravo kao i uvijek kad se čovjek rađa i kada umire, ipak je riječ o posebnom događaju jer te događaje svojim životom obilježavaju ljudi. A Marinko je bio čovjek. U Domovinskom ratu ranjenog tijela i ranjene duše. Tijela i duše što su ih nove poslijeratne rane razdirale i pekle možda i više i jače nego one ratne.

Marinko Brajko se s nepunih 16 godina s puškom u ruci stavio na branik Domovine. Nije napunio ni punih 18 godina kada je otišao braniti svoju rodnu Hercegovinu. Marinko, hvala ti na svemu i počivaj u miru Božjem!

Povratak na naslovnicu